GALAVEČEŘE PŘI PŘÍLEŽITOSTI UVEDENÍ VÍN CHÂTEAU ESCOT

Chateau Escot Good wine lover

Významné události je třeba náležitě oslavit. V případě uvedení nových vín to platí dvojnásob.
Dne 3. prosince 2019 proběhla v Kaiserštejnském paláci na Malé Straně slavnostní galavečeře, v rámci které bylo oficiálně představeno francouzské vinařství Château Escot.

Celkem 130 hostů z řad milovníků vína mělo příležitost ochutnat degustační menu s párováním vín právě z vinařství Château Escot. O kompletní přípravu galavečeře se zasloužili Miroslav Doležal, šéfkuchař restaurace U Malířů 1543, a Pavel Sapík, šéfkuchař restaurace Terasa U Zlaté studně. 

Úvodní přivítání proběhlo v Křišťálovém sále, kde byl pro hosty připraven ústřicový bar a kanapky. V kombinaci se sklenkou šampaňského Castelnau (Brut Reserve Magnum) se jednalo o elegantní začátek celé galavečeře.

Celkem 6 chodů a 6 různých ročníků Château Escot představovalo naprostou harmonii chutí na nejvyšší úrovni, a to vše za poslechu živého hudebního doprovodu. Celá akce proběhla pod záštitou společnosti Good Wine Lover a restaurace U Malířů 1543

Všem, kteří se na celé akci podíleli tímto velmi děkujeme. Jednalo se o jedinečnou událost, která potvrdila vysoký zájem o kvalitní francouzská vína na českém trhu. 

Vína Château Escot můžete zakoupit přímo na https://www.vinnyshop.cz/103-vino#/vinarstvi-chateau_escot.

------
Něco málo o Château Escot

Původně viniční usedlost v oblasti Bordeaux, jejíž zámecký vinohrad byl, již v roce 1868, zařazen do klasifikace Cru Bourgeois. Celková rozloha 17ha, je složená ze dvou rozdílných parcel: První se rozkládá na území obce Lesparre-en-Médoc a druhá parcela – o rozloze 4ha – se nachází na území obce Saint-Christoly-en-Médoc, na svazích nízkého pahorku, nedaleko ústí řeky Gironde.
Novým spolumajitelem Château Escot se stal Vít Bartošek, jednatel společnosti Good Wine Lover.

Château Escot
Château Escot
Château Escot
Château Escot
Château Escot
Château Escot
Château Escot
Château Escot
Château Escot
Château Escot
Château Escot
Château Escot
Château Escot